- Nemanu, ka skolās mācītu elementāros "izdzīvošanas principus" digitālajā vidē: kā jāveido paroles, kas ir droši saiti, meklēšanas pamatus, kas ir un kas nav pieklājīgi, kā atpazīt vīrusus un uzbrukumus, kā veidot savu identitāti(es), kā ātri un ergonomiski ievadīt tekstu utml... Tad nu sanāk, ka pat nepasaka, ka zobus tīrīt vajag regulāri, tikai pasaka, ka zobu sāpju gadījumiem ir ārsti.
- Bēdīgi ir tad, kad skolās nemāca konceptus, bet māca konkrētus produktus vai procedūras. Piemēram, māca -> mācās MS Word nevis ne teksta rediģēšanu... Sorry, man darbā MS Word jau ir uz izmiršanas robežas, bet teksta apstrādes principi nav mainījušies, kopš es ar to pirmo reizi saskāros 90ajos.
- Gribētos, ka LV spētu ātri pārorientēties uz digitālo saturu papīriskā vietā. Jā, ir jāiemāca bērniem rakstīt ar roku, bet nav mācību materiāliem jābūt drukātiem.
- Skolotāji manuprāt īsti nezina, ko iesākt ar projekta/kursa/utt darbiem, kurus bērni tagad saliek kopā ar copy+paste :) Skolotājiem ir gan jāiespringst un jāizdomā un jāpalīdz bērniem nekļūt par truliem kopētājiem.
- Mēģinājumi "kontrolēt" pieeju digitāliem resursiem neved ne uz kurieni, tāpat tiks klāt. Labāk izglītot par tiem.
- Bērniem jāmāca programmēt jau agri, sākumskolā. Tas nav sarežģīti, bet aiz tā stāv izpratne, kā "komandēt datoru" un tādu komandējamu vienību jau tekošās paaudzes laikā kļūs vairākas reizes vairāk, nekā cilvēku skaits uz zemes.
- Tam visam jābūt jautri :D
Thursday, 5 June 2014
Haotisks viedoklis par digitālo tehnoloģiju izmantošanu skolās
Nupat man pavaicāja viedokli par to, kā šobrīd skolās tiek izmantoti digitālie un interneta resursi un ideālās situācijas redzējumu pārskatāmā nākotnē. Laika nebija, tomēr ātri un nepārdomāti uzrakstīju dažas lietas:
Labels:
bērni,
digitālās tehnoloģijas,
internets,
skola
Location:
Salaspils, Salaspils pilsēta, Latvia
Subscribe to:
Posts (Atom)